Lexoni dhe dëgjoni poezinë Krishtlindja është një festë gëzimi dhe paqeje

Pershendetje te gjitheve! Si jeni? Jam pak i mërzitur, sot kontrollova anglisht, e domani ci sono i colloqui! Ma dico io, proprio pochi giorni prima delle vacanze di Natale?

Così, se qualcosa va male, o in qualche materia zoppico, i miei mi faranno studiare durante tutte le vacanze!

Përkundrazi, ëndërroj vetëm për shumë gjëra të mira dhe shumë ditë plot qetësi! Ashtu siç thotë poezi Ju lexova sonte:

Lexoni poezinë me mua

Krishtlindja është një festë gëzimi dhe paqeje,
çdo mëri shuhet ose hesht;
çdo gjë është harruar, gjithçka është harruar,
duhet të jetë vetëm një ditë gëzimi.
Kështu që harroni, të dashurit e mi,
mangësitë dhe të metat e mia.
Nëse premtoj të jem i mirë,
a do te me mohosh faljen?
Ajo hesht mami, ti baba, hesht.
Prandaj jam i pafajshëm: se të puth!

Krishtlindja është një festë gëzimi dhe paqeje
Krishtlindja është një festë gëzimi dhe paqeje

Unë do të arrij me këtë poezi për të bindur mami e papà che mi comporterò sempre bene? ma soprattutto, manterrò la promessa? mah, intanto vado a dormire, e chiedo al mio fratellone, angioletto del mio cuore, di stare accanto a me a proteggere i miei sogni e a placare le mie ansie.

Le të dëgjojmë së bashku

Histori para gjumit
Le favole della buonanotte
Krishtlindja është një festë gëzimi dhe paqeje
Natale è festa di gioia e di pace 2
/

Natën e mirë nga Françeska dhe nga Eugjeni

@fonte: filastrocche.it Krishtlindja është një festë gëzimi dhe paqeje

Ultimo aggiornamento: 23 Maggio 2023 13:11 by Remigius Robert

Avatari i Françeska Rubertos

Përshëndetje, unë jam Francesca Ruberto, motra e Eugenio Ruberto. Unë kam lindur në Capua (CE) më 11 nëntor 2011

Lini një koment

Shënimet e fundit

mucchio di monete
Preghierina del 6 giugno 2023
6 qershor 2023
ragazzi sui libri
Rima e çerdhes qershor
6 qershor 2023
Jepini Cezarit atë që i përket Cezarit
Fjala e 6 qershorit 2023
6 qershor 2023
murator që ndërton një mur
Lutja e 5 qershorit 2023
5 qershor 2023
xixëllonjat
qershor
5 qershor 2023
Qershor 2023
LmmgvStd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Reklamim

Reklamim